Pałac i Folwark Łochów Arche Hotel, Łochów
, Łochów
Wybierz obiekt
 • Folwark Łochów
 • Pałac Łochów
Przyjazd
Wyjazd

Atrakcje w okolicy

 1. Strona główna
 2. O nas
 3. Atrakcje w okolicy

Sanktuarium Maryjne w Loretto

Początki Sanktuarium Maryjnego w Loretto sięgają 1928 r. 27 marca 1929 r. zmieniono urzędową nazwę miejscowości na Loretto, nawiązując do Sanktuarium w Loreto we Włoszech. W 1981 r. do polskiego Loretto sprowadzono figurę Matki Bożej Loretańskiej - wierną kopię figury z Sanktuarium w Loreto we Włoszech.

Msza Święta: niedziela o godzinie 8.00 i 10.00; dni powszednie o godzinie 6.30

Czynne

 • pon.-pt. w godz. 07:00-18:00
 • wstęp: bezpłatny

Park i obelisk Karola Ferdynanda Wazy w Wyszkowie

W drugiej połowie XVI w. biskup płocki Piotr Dunin Wolski kazał zbudować okazały dwór. Później było to ulubione miejsce Karola Ferdynanda Wazy. Do dziś zachował się obelisk poświęcony jego pamięci, ufundowany przez Jana Kazimierza. Dzieło zaprojektował Włoch Jan Baptysta Gisleni - nadworny architekt Wazów.

 • godziny otwarcia: czynne całą dobę
 • wstęp: bezpłatny

Muzeum Gwizdka w Gwizdałach

Muzeum Gwizdka powstało w maju 1999 r. Propozycję jego utworzenia złożył pan Witold Tchórzewski, lekarz rentgenolog, kolekcjoner z Warszawy, który na dobry początek podarował 52 gwizdki. Dziś, w muzeum jest około 1500 gwizdków i innych eksponatów.

Czynne: 

 • pon.-pt. w godz. 08:00-18:00; w weekendy po uprzednim uzgodnieniu
 • wstęp: bezpłatny

Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie

Zamek wzniesiony w XV wieku jako strażnica graniczna. Obecnie jest jednym z największych muzeów broni w Polsce, prezentując w swojej głównej ekspozycji broń białą, palną i drzewcową od XV do XX w. Muzeum to także galerie wystaw czasowych ukazujące zbiory innych muzeów oraz dzieła lokalnych artystów. Każdego roku na Zamku w dobywa się Międzynarodowy Turniej Smaków na Szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego oraz Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku w Liwie.

Czynne

 • wt.-piąt. w godz. 10:00-16:00; sobota: 10.00 - 18.00; niedz. i święta w godz. 11:00-18.00 (od maja do końca września);
 • wt.-sob. w godz. 10:00-16:00; niedz. i święta w godz. 11:00-16:00 (od października do końca kwietnia)
 • wstęp: bilet normalny 10 PLN, ulgowy 7 PLN

Skansen im. Marii Żywirskiej w Brańszczyku

Skansen w Brańszczyku został utworzony w 2015 r. przez samorząd gminy Brańszczyk jako hołd dla „tradycji i wielowiekowej wiejskiej kultury”. Muzeum gromadzi budynki i przedmioty związane z historią i kulturą Kurpi Białych, grupy o unikatowych strojach i zwyczajach, którą tworzyli osadnicy przybyli w XVIII w. z Kurpi Zielonych, regionu leżącego na północy województwa mazowieckiego. W skład skansenu wchodzą: Chata Drewniana, Stodoła z bala, Kuźnia i Studnia.

 • Zwiedzanie skansenu możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu z opiekunem Skansenu
 • wstęp: bezpłatny

Pałac w Starejwsi

Neogotycki pałac wybudowany najprawdopodobniej pod koniec XVI w., później wielokrotnie przebudowywany i modernizowany. Otwierany dla grup zorganizowanych po wcześniejszej rezerwacji.

Muzeum Architektury Drewnianej Regionu Siedleckiego w Nowej Suchej

W miejscowości Nowa Sucha, 25 km od Siedlec, stoi barokowy dwór z alkierzami, zbudowany w 1743 r. przez Ignacego Cieszkowskiego, kasztelana liwskiego. W roku 1843 dobudowano klasycystyczny portyk. Z końcem lat 80. XX wieku opiekunem dworu stał się prof. Marek Kwiatkowski, ówczesny dyrektor Łazienek Królewskich, który dokonał renowacji obiektu. Na teren obok odrestaurowanego dworu przeniesiono 20 budowli: drewniane chałupy, wiatrak typu holenderskiego, karczmę, budynki gospodarcze i kolejny dwór z Rudzienka. 

Czynne

 • wt.-niedz. w godz. 10:00-15:00
 • wstęp: bilety od 4 do 5 PLN

Prywatne Muzeum Sztuki Ludowej w Zambrzyńcu

Galeria zlokalizowana w stodole prezentuje nie tylko miejscową twórczość plastyczną i rękodzielniczą, ale również literaturę, tradycję ludową, szeroko rozumianą kulturę regionalną i wartość „zapomnianych” zawodów. Organizowane w muzeum warsztaty prowadzone są przez uznanych twórców i artystów ludowych. Cieszą się uznaniem i coraz większą popularnością. Muzeum jest czynne od maja do listopada.

Czynne

 • pon.-sob. w godz. 10:00-18:00; niedz. w godz. 14:00-18:00
 • wstęp: bezpłatny

Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince

Dwa niemieckie obozy, pracy i zagłady, istniejące w latach 1941-1944/ 1942-1943 w lasach nad Bugiem, wzdłuż linii kolejowej Siedlce – Małkinia, niedaleko wsi Poniatowo. Nazwa pochodzi od nazwy stacji kolejowej znajdującej się 6 km od obozu.  Obejmuje: były Obóz Zagłady, były Karny Obóz Pracy, kopalnia żwiru, Miejsce Straceń i tzw. „Czarna Droga”. 

Czynne: 

 • pon.-niedz. w godz. 09:00-19:00
 • wstęp: 6 PLN

Kościół Najświętszej Marii Panny w Węgrowie

Bazylika mniejsza Wniebowzięcia NMP oraz świętych: Piotra, Pawła, Andrzeja i Katarzyny. Pierwotnie gotycki kościół parafialny z XVI w. W latach 1703-1706 kościół został przebudowany w stylu barokowym przez Carlo Ceroniego. W bazylice przechowywane jest słynne lustro Twardowskiego.

 • Niedziele i Święta - godz. 7:30, 9:00 (dla młodzieży), 10:30, 12:00 (dla dzieci), 16:00 (nie obowiązuje w wakacje), 18:00; Dni Powszednie - godz. 6:30, 7:00 (w I-sze piątki o godz. 8), 7:30 (w I-sze piątki o godz. 16), 18:00

Kolejowa wieża ciśnień i pomniki lokomotyw w Tłuszczu

Historia Tłuszcza mocno związana jest z kolejnictwem. Szczególnie intensywny rozwój miasta nastąpił po otwarciu w 1862 r. Drogi Żelaznej Petersbursko – Warszawskiej. Stopniowo powstawały nowe domy i warsztaty kolejowe. Dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania, parowozownia potrzebowała zasobów wody. W XIX w. wybudowano więc w rejonie stacji dwie drewniane wieże ciśnień i trzecią bliżej lokomotywowni. Ta, która dziś uważana jest za wizytówkę miasta powstała w 1921 r. Prawdziwą gratką dla miłośników kolei są też dwa rzadkie okazy lokomotyw – parowóz Ty2-220 z 1943 r. oraz lokomotywa Hutnik 4010 z 1958 r.

 1. godziny otwarcia: czynne całą dobę
 2. wstęp: bezpłatny

Kino Łochów

Kino Łochów mieści się w budynku Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie przy ulicy 1 Maja 22. Bilety nabyć można w kasie bezpośrednio przed seansem lub na stronie https://iframe161.biletyna.pl/

Czynne: 

 • godziny otwarcia: wg harmonogramu kina
 • wstęp: filmy 2D - 16 PLN (normalny), 14 PLN (ulgowy), filmy 3D - 18 PLN (normalny), 16 PLN (ulgowy)

Stajnia Kaliska

Stajnia Kaliska znajduje się w niewielkiej wsi Kaliska, na terenie gminy Łochów. Jest gospodarstwem ekologicznym i agroturystycznym. Należy do pierwszej w Polsce sieci gospodarstw ekoturystycznych. Stajnia położona jest nad samym brzegiem rzeki, z dala od zgiełku cywilizacji. Stajnia prowadzi naukę jazdy konnej na każdym poziomie zaawansowania. 

Czynne: 

 • pon.-niedz. w godz. 10:00-19:00
 • wstęp: 35 zł / pół godziny na padoku / pół godziny lonży; 50 zł / godzina na padoku i w terenie

Zwierzyniec „Eurostruś”

Zwierzyniec to część “Wypoczynku w EUROSTRUŚ”- malowniczy zakątek w Borzychach, w powiecie węgrowskim, zamieszkały przez różne, przesympatyczne zwierzęta, głównie te które znoszą jaja. Nad wszystkimi górują strusie afrykańskie, ale znajdziecie tutaj też kury, kaczki, gęsi, przepiórki, perliczki, bażanty, indyki, pawie i wiele innych ciekawych. Zwiedzanie odbywa się z opiekunem, który oprowadza i opowiada o mieszkańcach Zwierzyńca. 

 • godziny otwarcia: w sezonie codziennie w godz. 10:00-18:00; poza sezonem pod wcześniejszym uzgodnieniu z właścicielem 
 • wstęp: normalny – 12 zł, ulgowy – 10 zł, rodzinny 2+2 – 40 zł

Sowia Góra (punkt widokowy)

Sowia Góra usytuowana jest tuż za Jarnicami po prawej stronie. To dość wysokie wzgórze, zawieszone nad doliną Liwca, nad wielkim i regularnym zakolem tej rzeki.

Puszcza Kamieniecka

Lasy Puszczy Kamienieckiej rozciągają się po obu stronach Liwca, na prawym brzegu Bugu. Przed wiekami obszar ten należał do książąt mazowieckich, którzy mieli dwór myśliwski w pobliskim Kamieńczyku. Stąd lasy wzięły swą nazwę.

Zapraszamy do obejrzenia okolicznych atrakcji podczas wirtualnego spaceru: http://badzmy.razem.przewodnikvr.pl/

Oferty specjalne

ROMANTYCZNE CHWILE WE DWOJE voucher
od 1 559 /szt.
od 1 559 /szt.

Przeżyj romantyczne chwile ze swoją drugą połówką w wyjątkowym miejscu! Sielska sceneria pozwoli Wam cieszyć się tym niepowtarzalnym czasem.

Szczegóły oferty

ROMANTYCZNE CHWILE WE DWOJE voucher

BABSKI WYPAD voucher
od 1 699 /szt.
od 1 699 /szt.

Zabierz przyjaciółkę, mamę, córkę i skorzystaj ze specjalnie przygotowanego pakietu SPA! Zrelaksujcie się w wyjątkowej atmosferze naszego SPA & ...

Szczegóły oferty

BABSKI WYPAD voucher

PIĘKNA ODNOWA BY YONELLE voucher
od 1 700 /szt.
od 1 700 /szt.

Urodowy pakiet SPA , doskonały na kobiecy wypad za miasto. Odpręż się i spędź miłe chwile z bliską osobą. Może przyjaciółką, mamą, siostrą? Podarujcie ...

Szczegóły oferty

PIĘKNA ODNOWA BY YONELLE voucher

Pobyt z obiadokolacją voucher
od 725 /szt.
od 725 /szt.

Nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją

Szczegóły oferty

Pobyt z obiadokolacją voucher

Dowolne usługi w Folwarku Łochów
od 300 /szt.
od 300 /szt.

Wykorzystaj voucher na dowolne usługi w naszym hotelu: - nocleg w komfortowym pokoju na Folwarku lub w wolnostojących domkach - zabiegi w hotelowym ...

Szczegóły oferty

Dowolne usługi w Folwarku Łochów

Rodzinne święta Bożego Narodzenia
od 795 /os./noc
od 795 /os./noc

Szczegóły oferty

Rodzinne święta Bożego Narodzenia

Festiwal Dyni 2023
od 423 /os./noc
od 423 /os./noc

Zapraszamy na STRRRRASZNIE wyjątkowy rodzinny weekend pełen wspólnej zabawy! Na wszystkich czekać będą niezapomniane atrakcje oraz przepyszna kuchnia ...

Szczegóły oferty

Festiwal Dyni 2023

Domek VIP Podaruj sobie odrobinę luksusu
od 3 100 /noc
od 3 100 /noc

Szukasz chwili wytchnienia, odpoczynku a może planujesz miło spędzić czas w gronie rodziny lub znajomych? Ta szczególna oferta jest dla Ciebie! Poczuj ...

Szczegóły oferty

Domek VIP Podaruj sobie odrobinę luksusu

Siła jest kobietą
od 395 /os./noc
od 395 /os./noc

Drogie Panie - teraz czas na Was! Zapraszamy na weekend pełen wrażeń podczas którego każda kobieta poczuje się WYJĄTKOWO! Spędź niezapomniane ...

Szczegóły oferty

Siła jest kobietą

Oferta bezzwrotna Domki
od 280 /noc
od 280 /noc

Wyjątkowy pobyt z dala od zgiełku miasta w Domkach w Folwarku Łochów

Szczegóły oferty

Oferta bezzwrotna Domki

Oferta bezzwrotna ze śniadaniem
od 340 /noc
od 340 /noc

Szczegóły oferty

Oferta bezzwrotna ze śniadaniem

PIĘKNA ODNOWA BY YONELLE
od 850 /os./pobyt
od 850 /os./pobyt

Pakiet z zabiegami SPA

Szczegóły oferty

PIĘKNA ODNOWA BY YONELLE

Biznesowo czy prywatnie - domki na wynajem w Dolinie Liwca - 1 miesiąc
od 6 500 /pobyt
od 6 500 /pobyt

Szczegóły oferty

Biznesowo czy prywatnie - domki na wynajem w Dolinie Liwca - 1 miesiąc

Biznesowo czy prywatnie - domki na wynajem w Dolinie Liwca - 7 dni
od 3 000 /pobyt
od 3 000 /pobyt

Szczegóły oferty

Biznesowo czy prywatnie - domki na wynajem w Dolinie Liwca - 7 dni

BABSKI WYPAD
od 1 699 /pobyt
od 1 699 /pobyt

Zabierz przyjaciółkę, mamę, córkę i skorzystaj ze specjalnie przygotowanego pakietu SPA! Zrelaksujcie się w wyjątkowej atmosferze naszego SPA & ...

Szczegóły oferty

BABSKI WYPAD

ROMANTYCZNE CHWILE WE DWOJE
od 1 559 /pobyt
od 1 559 /pobyt

Przeżyj romantyczne chwile ze swoją drugą połówką w wyjątkowym miejscu! Sielska sceneria pozwoli Wam cieszyć się tym niepowtarzalnym czasem.

Szczegóły oferty

ROMANTYCZNE CHWILE WE DWOJE

Pobyt z obiadokolacją
od 535 /pobyt
od 535 /pobyt

Nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją

Szczegóły oferty

Pobyt z obiadokolacją

OFERTA ELASTYCZNA
od 325 /noc
od 325 /noc

Gwarancja najniższej ceny w przypadku rezerwacji online! Możliwość bezpłatnej anulacji.

Szczegóły oferty

OFERTA ELASTYCZNA

Zobacz wszystkie
Pałac i Folwark Łochów Arche Hotel

ul. Marii Konopnickiej 1 i 10
07-130 Łochów, Polska

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, Serwis wykorzystuje pliki cookies zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat celu ich używania oraz możliwość zmian ustawień plików cookies znajdują się w Polityce prywatności.
Klikając AKCEPTUJĘ WSZYSTKIE, wyrażasz zgodę na korzystanie z technologii takich jak cookies i na przetwarzanie przez Arche S. A., ul. Puławska 361, 02-801, Warszawa Twoich danych osobowych zbieranych w Internecie, takich jak adresy IP i identyfikatory plików cookie, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). Zmiany ustawień plików cookies możesz dokonać w ustawieniach.

Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności
Pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony

Pliki cookies niezbędne do działania usług dostępnych na stronie internetowej, umożliwiające przeglądanie ofert, dokonywanie rezerwacji, wspierające mechanizmy bezpieczeństwa m.in: uwierzytelnianie użytkowników i wykrywanie nadużyć.

Pliki cookies analityczne

Pliki cookies umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania przez użytkownika ze strony internetowej w celu optymalizacji jej funkcjonowania, oraz dostosowania do oczekiwań użytkownika,

Pliki cookies marketingowe

Pliki cookies umożliwiające wyświetlanie użytkownikowi treści marketingowych dostosowanych do jego preferencji, oraz kierowanie do niego powiadomień o ofertach marketingowych odpowiadających jego zainteresowaniom, obejmujących informacje dotyczące produktów i usług administratora strony i podmiotów trzecich.

Twoje preferencje nie zostały jeszcze zapisane