Rezerwacja Online

Przyjazd:
Wyjazd:

Atrakcje w okolicy

Sanktuarium Maryjne w Loretto

Początki Sanktuarium Maryjnego w Loretto sięgają 1928 r. 27 marca 1929 r. zmieniono urzędową nazwę miejscowości na Loretto, nawiązując do Sanktuarium w Loreto we Włoszech. W 1981 r. do polskiego Loretto sprowadzono figurę Matki Bożej Loretańskiej - wierną kopię figury z Sanktuarium w Loreto we Włoszech.

Obelisk Karola Ferdynanda Wazy w Wyszkowie

W drugiej połowie XVI w. biskup płocki Piotr Dunin Wolski kazał zbudować okazały dwór. Później było to ulubione miejsce Karola Ferdynanda Wazy. Do dziś zachował się obelisk poświęcony jego pamięci, ufundowany przez Jana Kazimierza. Dzieło zaprojektował Włoch Jan Baptysta Gisleni - nadworny architekt Wazów.

Muzeum Gwizdka w Gwizdałach

Muzeum Gwizdka powstało w maju 1999 r. Propozycję jego utworzenia złożył pan Witold Tchórzewski, lekarz rentgenolog, kolekcjoner z Warszawy, który na dobry początek podarował 52 gwizdki. Dziś, w muzeum jest ich kilka tysięcy.

Czynne
pon. - pt. w godz. 8.00 – 17.00
sob.- niedz. - otwierane jest po wcześniejszym umówieniu

Zamek Zbrojownia w Liwie

Wzniesiony w XV wieku jako strażnica graniczna. Obecnie jest jednym z największych muzeów broni w Polsce, prezentując w swojej kolekcji broń białą, palną i drzewcową z XV-XX w. Muzeum szczyci się również kolekcją portretu sarmackiego z XVII-XVIII w. Każdego roku na Zamku w okolicach połowy sierpnia odbywa się Turniej Rycerski „O Pierścień Księżnej Anny”.

Czynne 
wt. - sob. w godz. 10.00 – 16.00
niedz. i święta - w godz. 10.00 – 16.00

Pałac w Starejwsi

Neogotycki pałac wybudowany najprawdopodobniej pod koniec XVI w., później wielokrotnie przebudowywany i modernizowany. Otwierany dla grup zorganizowanych po wcześniejszej rezerwacji.

Pałac w Turnie

Zniszczony pałac w stylu neorenesansu francuskiego wzniesiony w 1882 r. dla rodziny Popielów na wzór pałacu Konstantego Zamoyskiego w Warszawie.

Sowia Góra (punkt widokowy)

Sowia Góra usytuowana jest tuż za Jarnicami po prawej stronie. To dość wysokie wzgórze, zawieszone nad doliną Liwca, nad wielkim i regularnym zakolem tej rzeki.

Dwór i Skansen w Nowej Suchej

Drewniany dwór i zabytkowe drewniane budowle stanowią Muzeum Architektury Drewnianej Regionu Siedleckiego.

Muzeum czynne:
wt.-pt. 10.00-15.00
sob.-niedz. i święta 11.00-17.00

Kościół Najświętszej Marii Panny w Węgrowie

Bazylika mniejsza Wniebowzięcia NMP oraz świętych: Piotra, Pawła, Andrzeja i Katarzyny. Pierwotnie gotycki kościół parafialny z XVI w. W latach 1703-1706 kościół został przebudowany w stylu barokowym przez Carlo Ceroniego. W bazylice przechowywane jest słynne lustro Twardowskiego.

Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince

Dwa niemieckie obozy, pracy i zagłady, istniejące w latach 1941-1944/ 1942-1943 w lasach nad Bugiem, wzdłuż linii kolejowej Siedlce – Małkinia, niedaleko wsi Poniatowo. Nazwa pochodzi od nazwy stacji kolejowej znajdującej się 6 km od obozu.

Galeria Zambrzyniec

To miejsce spotkań twórczych, plenerów, wystaw i warsztatów. Galeria zlokalizowana w stodole prezentuje nie tylko miejscową twórczość plastyczną i rękodzielniczą, ale również literaturę, tradycję ludową, szeroko rozumianą kulturę regionalną i wartość „zapomnianych” zawodów.

Puszcza Kamieniecka

Lasy Puszczy Kamienieckiej rozciągają się po obu stronach Liwca, na prawym brzegu Bugu. Przed wiekami obszar ten należał do książąt mazowieckich, którzy mieli dwór myśliwski w pobliskim Kamieńczyku. Stąd lasy wzięły swą nazwę.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij